pad-res-logo-white

W OZE od 2010 roku.

Poznaj naszą historię

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

2024

Rozpoczęcie działalności, pierwszy krok w historii firmy. Prace nad energią wiatrową.

W 2011 roku firma PAD RES zrealizowała pierwszą udaną transakcję, jaką była sprzedaż Elektrowni Wiatrowej Mazovia, projektu w centralnej Polsce o mocy 120 MW (80 MW w fazie operacyjnej) do EDP͏ Renewables Polska.

W 2012 roku firma rozwijała projekt Farmy Wiatrowej Iłża o mocy 54 MW z podstacją GPO (27 turbin Vestas V90) w Centralnej Polsce. Farma została zbudowana w 2013 roku przez EDP Renewables Polska i GEO Renewables. W tym samym roku firma PAD RES opracowała i sprzedała Grupie WSB projekt 42 MW - Racibórz w południowo-zachodniej Polsce, składający się z 13 turbin o mocy 3,2 MW każda.

W 2013 roku rozpoczęto współpracę z włoskim koncernem ERG Renew SpA. W latach 2014/2015 udało się zrealizować dwa projekty: Szydłowo 14 MW i Słupia 26 MW, oba z podstacjami GPO. Firma PAD RES prowadziła te projekty aż do fazy gotowości do budowy (RTB).

Farma Wiatrowa Laszki o łącznej mocy 36 MW zlokalizowana w woj. Podkarpackim - osiągnięto stan gotowości do budowy, uzyskano decyzję środowiskową i ostateczne PnB na obszarze bardzo wrażliwym pod względem nastrojów społecznych i uwarunkowań środowiskowych. Uzyskano wszelką niezbędną dokumentację, która została opracowana w ścisłej współpracy z rzeszowskim RDOŚ’em.

W 2015 roku firma działała jako inwestor zastępczy z ramienia ERG, nadzorując cały proces budowy FW Słupia i Szydłowo. Do obowiązków PAD RES należało uzyskiwanie decyzji administracyjnych, koncesji na produkcję energii, proces budowy itp. W tym roku zakończono rozwój projektu farmy wiatrowej 12 MW - Mały Racibórz w południowo-zachodniej Polsce.

W 2016 roku opracowano projekt instalacji PV o mocy 2 MW zlokalizowanej we wsi Guja. W tym samym roku Farma Wiatrowa Słupia została rozbudowana o kolejne 6 MW (3 x Vestas V100 2 MW).

W 2017 roku, dzięki współpracy zapoczątkowanej w 2012 roku z Griffin Real Estate - jednym z największych deweloperów nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, PAD RES z sukcesem zrealizował kontrakty podpisane z deweloperami nieruchomości komercyjnych, zdobywając coraz większe doświadczenie w złożonych projektach z zakresu budownictwa kubaturowego.

W 2018 roku firma PAD RES skupiła więcej uwagi na rynku PV w związku z jego wzrostem. Powołano spółkę JV o nazwie Claritas Poland Energy BV. Zbudowano portfel około 50 MW projektów PV, z czego 35 MW wygrało aukcję, a 15 MW było przygotowanych do kolejnej aukcji. Dodatkowo w kolejce oczekiwały projekty ze statusem „gotowy do budowy” (RTB) o łącznej mocy 80 MW.

Dzięki pozyskaniu finansowania dla zwycięzców aukcji z 2018 r. wybudowano elektrownie PV o łącznej mocy 9 MW. Przygotowano kolejne projekty do budowy o łącznej mocy 24 MW. Pozyskano z rynku projekty PV o łącznej mocy 21 MW i opracowano optymalizację utrzymania istniejących elektrowni PV.

Po wygranej aukcji, rozpoczęto budowę farmy wiatrowej Laszki o mocy 36 MW. Pod koniec roku wraz z ogólnoeuropejskim deweloperem energii odnawialnej - CLARITAS, firma PAD RES brała udział w jednej z największych transakcji na rynku energii odnawialnej w Polsce. Sfinalizowano również sprzedaż 206 MW projektów fotowoltaicznych firmie Columbus Energy.

We współpracy z Columbus Energy firma zakończyła budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 28 MW, w tym projekt Januszkowice 9 MW. Przygotowano do budowy projekt PV Genowefa 35 MW. W połowie roku firma PAD RES nawiązała ścisłą współpracę z Kajima Europe. W grudniu miała miejsce sprzedaż 40 projektów do firmy Sun Farming. Cały rok zamknięto z wypracowanym portfolio projektów z warunkami przyłączenia o łącznej mocy 200 MW oraz z projektami o mocy łącznej 700 MW w fazie rozwoju.

W 2022 roku PAD RES zwiększyło swoje zaangażowanie w sektor odnawialnych źródeł energii poprzez nabytek 10 projektów o łącznej mocy 250 MW, uwzględniając ich warunki przyłączenia do sieci. Ponadto, firma rozpoczęła budowę Farmy Fotowoltaicznej Genowefa, jednocześnie zabezpieczając finansowanie projektu dzięki współpracy z renomowanymi instytucjami finansowymi, takimi jak Santander Bank Polska oraz BNP Paribas Bank Polska. Te decyzje potwierdzają zdolność PAD RES do skutecznego scalania działań inwestycyjnych z zieloną transformacją energetyczną w Polsce.

W 2023 roku PAD RES osiągnęło kluczowe kamienie milowe w rozwoju czystych źródeł energii: Umowa z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na 240 mln zł na budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 117 MW w północnej Polsce. Umowy z ONDE S.A. na budowę dwóch elektrowni fotowoltaicznych "Luszowice" (6 MW) i "Braniewo" (6,23 MW). Sprzedaż Farmy Fotowoltaicznej Genowefa (35 MW) pod Koninem, umożliwiając dostarczenie zielonej energii dla 17 500 gospodarstw domowych. Rozpoczęcie budowy projektu Sztum & Mikołajki Pomorskie o mocy łącznej 117 MW oraz rozpoczęcie budowy koszyków MV1 MV2 o mocy łącznej ponad 60MW

W I kwartale 2024 nabyliśmy projekty o mocy łącznej ponad 150MW a także uruchomiliśmy farmy fotowoltaiczne Studzieniec 1-2, Kościan oraz Markajmy 2 o mocy łącznej 9MW. Rozpoczęliśmy również budowę projektu Stargard o mocy ponad 140MW.

our-mission-image

Nasza misja

Misją PAD RES jest przewodnictwo w transformacji energetycznej poprzez inwestycje i rozwój innowacyjnych projektów opartych na odnawialnych źródłach energii. Nasze zaangażowanie obejmuje farmy fotowoltaiczne i wiatrowe oraz eksplorację alternatywnych źródeł energii. Wierzymy, że innowacje są kluczem do tworzenia zrównoważonej przyszłości, dlatego stawiamy na transparentność, partnerstwo i odpowiedzialność, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi zielonych źródeł energii dla dobra naszej planety.

Specjalizacje

Realizacja projektów OZE składa się z wielu etapów przez co wymaga skupienia się na różnych niezbędnych aspektach. Zwracamy uwagę na wszelkie regulacje prawne, na każdym kroku rozwoju projektu. Zobacz na czym dokładnie polega nasza praca.

specialization icon

Farmy fotowoltaiczne

specialization icon

Farmy wiatrowe

specialization icon

Magazyny energii

specialization icon

Alternatywne źródła energii

Wiemy, że realizacja przedsięwzięcia związanego z OZE może wydawać się skomplikowana. Jeżeli masz projekt który chciałbyś wykonać zobacz jakie warunki współpracy oferujemy lub od razu się z nami skontaktuj.

Nasze źródła finansowania

We wrześniu 2021 r. Griffin Capital Partners (dawniej Griffin Real Estate) wspólnie z Kajima Europe, spółką zajmującą się inwestycjami i rozwojem nieruchomości w Europie, przejęli 72% udziałów w PAD-RES. Zgodnie z ustaleniami platforma skupia się na rozwoju istniejących projektów i pozyskiwaniu nowych. Griffin Capital Partners jest współwłaścicielem platformy oraz firmą zarządzającą. Transakcja ta pozwoliła firmie PAD RES znacznie zwiększyć możliwości finansowe. Griffin Capital Partners to największy prywatny, najbardziej dynamiczny oraz innowacyjny inwestor typu private equity oraz firma zarządzająca aktywami specjalizująca się w nieruchomościach w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki tej współpracy możemy realizować wszystkie nasze inwestycje niezwłocznie po uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Obecnie jesteśmy potentatem w branży OZE w Polsce, ze stale powiększającym się portfolio projektów procedowanych oraz ukończonych.

Partnerzy biznesowi

Współpraca z partnerami biznesowymi stanowi kluczowy element naszej działalności. Dzięki zgranej kooperacji osiągamy większe cele i wspólnie przyczyniamy się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Poznaj naszych cenionych partnerów, którzy razem z nami tworzą przyszłość opartą na odnawialnych źródłach energii.

business-partner-image

Griffin

Data: 2023-05-16

business-partner-image

Kajima

Data: 2023-05-16

business-partner-image

EDP

Data: 2023-05-16

business-partner-image

Senvion

Data: 2023-05-16

business-partner-image

Vestas

Data: 2023-08-31

business-partner-image

Electrum

Data: 2023-08-31

business-partner-image

Erg

Data: 2023-08-31

pad-res-logo
pad-res-logo

PAD RES DEVELOPMENT Sp. z.o.o

NIP: 5272967552

location-icon

Al. Jana Pawła II 19, 10 piętro

00-854 Warszawa

contact-icon

kontakt@pad-res.pl

PAD RES tworzymy razem z:

20latplwue logogriffin logokajima logo

© PAD RES 2024